Jak odzyskać świadectwo pracy?

W lutym mam przejść na emeryturę. Czas bardzo wyczekiwany, rzekłabym nawet o chęci odliczania każdego dnia. Niestety, by wszystko mogło pójść prawidłowo, muszę dopełnić formalności i dostarczyć do urzędu odpowiednie dokumenty. Z racji tego, że obecna praca nie była moim jedynym zarobkiem przez dotychczasowe życie, muszę dostarczyć wszystkie świadectwa pracy z prac, których się dotychczas podejmowałam. Niestety jedna firma już nie istnieje od dobrych dwudziestu lat.

Nie wiem jak znaleźć byłego pracodawcę, a zarazem właściciela tej firmy. Dokumentów niestety nie ma w urzędzie, ponieważ wtedy nie istniały komputery, by dokumenty były zapisywane. Wszystko otrzymywało się tylko na papierze. Nie wiem dlaczego, nie posiadam jednego dokumentu. Mogłam zgubić przy przeprowadzce, a możliwe, że nigdy go nie otrzymałam. Kiedyś nie pilnowało się wszystkich dokumentów, ja dziś. Zapytałam się pani urzędniczki jak odzyskać świadectwo pracy, którego mi brakuje, by złożyć całą dokumentację? Pani była bardzo miła i udzieliła mi wszystkich informacji, co zrobić w zaistniałej sytuacji.

Jak odzyskać świadectwo pracy?

Jak odzyskać świadectwo pracy?Dzięki temu wszystkie dokumenty mam już przygotowane, by spokojnie przejść na emeryturę, gdy wybije w kalendarzu ten wspaniały, wyczekiwany dzień. Mam naprawdę mnóstwo planów, gdy nie będę musiała już chodzić dzień w dzień do pracy. Przyznam szczerze, że każdy dzień teraz dłuży się bardzo mocno. Poprawiam sobie humor, wracając do domu, piekąc ciasta i pierniczki z wnukami. Córki mieszkają niedaleko mnie, mam więc możliwość spotykania się z wnuczkami i wnukami, wtedy gdy mam na to ochotę. Dziewczynki bardzo lubią spędzać ze mną czas na pieczeniu, chłopcy chętnie grają z babcią w gry planszowe. Kto wie? Może w przyszłe wakacje zaplanuję z mężem podróż życia? Na pewno nie dookoła świata, ponieważ nas na to nie stać. Podróż do innego kraju byłaby spełnieniem marzeń, nigdy nie wyjeżdżaliśmy z mężem poza granicę kraju. Nie stać nas było na takie dalekie wyjazdy. Dziś dzieci dorosłe, więc możemy zaplanować wyjazd do jakiegoś egzotycznego państwa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here