internet

Jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Przed takim pytaniem staje wiele firm. W zasadzie nie ma znaczenia, czy chcesz „przesiąść się” na lepsze parametry, czy umowa Ci się kończy, może zmieniłeś lokalizację, otwierasz nowe biuro, czy nagle pojawiła się potrzeba nowego łącza internetowego.

Potrzeba wyboru nowego Internetu prędzej czy później dopadnie każdego i zmusi do odpowiedzi: jaki Internet wybrać? Aby sensownie odpowiedzieć na to pytanie, powinno się przeanalizować oferty operatorów internetowych w swojej lokalizacji czy nawet w całej Polsce i zwrócić uwagę na kilka kwestii.

W tej chwili nowoczesne technologie umożliwiają nam wiele rodzajów połączeń internetowych. Wybór jest tak duży, że aż męczący. Usiądźmy więc wygodnie. Do wyboru mamy oczywiście Internet stacjonarny, mobilny radiowy, Internet w technologii LTE czy też Internet światłowodowy.

Jak odnaleźć w tym wszystkim najlepszy dla siebie Internet?

Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie, do czego potrzebny jest nam Internet? Oczywiście Internet Kraków. Po co? Do czego? W jaki sposób będziemy korzystać z Internetu. Że to banalne pytania? Jednak to właśnie od tego powinniśmy zacząć. Odpowiedź na te pytania ma kluczowe znaczenie. Bo musimy wiedzieć, jakie przeznaczenie ma Internet w danej firmie, jakie wymagania stawiamy przed Internetem w firmie.

Jeśli ma służyć tylko do przeglądania Facebook czy jakichś portali, a ponadto jeszcze poczta elektroniczna czy jakieś komunikatory, to transfer nie musi być bardzo wydajny. Tu duża szybkość nie będzie potrzebna. Jednak, jeśli Internet będzie używany do zaawansowanych funkcji. Na przykład do oglądania filmów na jakiejś platformie, jeśli będzie się prowadzić video rozmowy z kimś z Azji czy Australii za pomocą Skype – trzeba pójść na całość i postawić na jakość. Wtedy im szybciej, tym lepiej. Naturalnie w dwie strony: zarówno pobieranie, jak i wysyłanie danych (import – export).

Następną kwestią jest dostęp do ofert w danej lokalizacji. Z czego można skorzystać? Jaka jest infrastruktura w okolicy? Oczywiście w najlepszej sytuacji są mieszkańcy większych aglomeracji miejskich. Naturalnie Kraków jest w pierwszej lidzie. Tu jest z czego wybierać. Najczęściej jest stosunkowo łatwy dostęp do stałego łącza. Chodzi tu o Internet kablowy, a nawet światłowodowy. Z całą pewnością będzie to dobry wybór.

Jakie kryteria wyboru?

Oczywiście cena, to jasne, ale też limity prędkości. I tu znów warto zwrócić uwagę na połączenia kablowe i światłowodowe, bo tu żadnych limitów prędkości nie ma. Również przy Internecie radiowym brak jest limitów.

No dobra, to już wiemy, że najlepszy jest Internet stacjonarny, ale który będzie najlepszy?

Najwięksi gracze na rynku operatorów internetowych oferują dostęp do światowej pajęczyny poprzez kabel koncentryczny lub nawet światłowód. Stanowczo doradzam wzięcie pod uwagę światłowodu.

Dlaczego światłowód?

Bo umożliwia symetryczność łącza, czyli prędkość wysyłania jest równa prędkości pobierania i na odwrót. W praktyce ma to ogromne znaczenie. Szczególnie ważne jest to dla graczy, ale też dla firm publikujących w Internecie różnego rodzaju treści. Na przykład filmiki czy filmy na YouTube. Dodam, że najlepszy jest Internet światłowodowy dla firm Kraków od https://ith.eu.

Naturalnie niczego tu nie ujmuję kablowemu łączu internetowemu. Z całym szacunkiem, wręcz przeciwnie. Na pewno jest to łącze stabilne i dysponujące wysoką jakością połączeń. Kablem można komfortowo strumieniować filmy. Kabel dysponuje dużą przepustowością, więc można w firmie korzystać jednocześnie z wielu urządzeń, nie odczuwając przy tym większego spowolnienia transferu. Wśród operatorów internetowych oferta i kablowa, i światłowodowa jest bardzo bogata.

Co, jednak jeśli nie mamy możliwości podłączenia się do kabla lub światłowodu? Pozostaje nam wtedy Internet LTE. Jest to alternatywa. Taki Internet jest mobilny lub może być mobilny. Możemy mieć go zawsze przy sobie. Podkreślam jednak, że nic nie przebije światłowódu Kraków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here