Zainwestuj w porządne narzędzia pomiarowe

Aby móc przeprowadzić w domu remont czy nawet drobniejszą naprawę potrzebujemy różnego rodzaju narzędzi. Wśród nich są narzędzia pomiarowe, które umożliwiają prawidłowo przeprowadzenie wielu prac. Co więcej, bez ich użycia nie byłoby możliwe wykonanie remontu. Dlatego dzisiaj prezentujemy narzędzia do mierzenia, która warto mieć pod ręką w swoim domu.

Kiedy potrzebujemy narzędzi pomiarowych?

Narzędzia do mierzenia są przydatne w zasadzie każdemu, kto musi czasami powiesić obrazek czy skręcić meble z sieciówki. Pozwalają dokładnie wszystko wymierzyć jeszcze przed rozpoczęciem właściwych prac remontowo-budowlanych. Ponadto wykorzystujemy je także w innych obszarach. Na przykład nikt chyba nie kupi mebli bez wcześniejszego wymierzenia przestrzeni, w której mają się zmieścić.

Istnieją różne narzędzia pomiarowe, a w tej grupie jedne są mniej lub bardziej uniwersalne i niezbędne. Na pewno do podstawowej grupy zaliczyć można miary, kątowniki oraz suwmiarki. Warto dowiedzieć się, jak dokładnie działają i jakiego rodzaju modele można dostać w sklepach narzędziowych.

Jak kupować miary?

W ofercie sklepów budowlanych dostępne są różne miary różniące się od siebie kształtem, rozmiarem czy skalą. Najważniejszy parametr, na który trzeba zwrócić uwagę, to długość. Miary mogą mieć od 1 do nawet kilkudziesięciu metrów długości. Podstawowe typy miar to zwijane pro chrom, friendly grip, dual scale, supreme oraz metal profi. Ich wybór zależy tak naprawdę od naszych preferencji, ponieważ realizują to samo zadanie. Kiedyś, co ciekawe, dostępne były wyłącznie drewniane miary składane. Na pewno wasi ojcowie czy dziadkowie posiadają wciąż jedną taką w swoich narzędziach. Poza tym można kupić też taśmy miernicze stalowe, geodezyjne taśmy miernicze czy taśmy z włókna szklanego.

Kątowniki – czym są?

Narzędzie służące do wyznaczania kąta prostego – to najkrótsza definicja kątowników. Produkuje się je z aluminium, drewna oraz stali. Wykorzystuje się je w stolarstwie, ślusarstwie i ciesielce oraz oczywiście w pracach budowlano-remontowych. Kątowniki możemy podzielić na stolarskie i ślusarskie, a także równoramienne – nierównoramienne oraz regulowane lub płaskie. Najbardziej nowoczesne są kątowniki elektroniczne umożliwiające precyzyjną regulację wielkości kąta.

Co czego służy suwmiarka?

Ostatni narzędziem pomiarowym, o którym chcemy dzisiaj napisać, jest suwmiarka. Służy do mierzenia szerokości, grubości, głębokości i rozstawu konkretnych elementów. W zależności od modelu suwmiarka oferuje zakres pomiaru od 0 do aż 3000 mm. Dzięki temu przydaje się do bardzo precyzyjnych prac.

W sklepach można dostać suwmiarki analogowe z noniuszem na suwaku, czujnikowe oraz suwmiarki elektroniczne. Ostatnie mają dołączony wyświetlacz LCD. To narzędzia umożliwiające dokonywanie bardzo precyzyjnych pomiarów, więc warto kupić sobie jeden egzemplarz do własnej skrzynki narzędziowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here