Jakie długi można spłacić dzięki kredytowi oddłużeniowemu

Na polskim rynku usług finansowych istnieje relatywnie duża różnorodność. Poza najbardziej znanymi typami kredytów, takimi, jak kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny, można wyróżnić także między innymi kredyt studencki, samochodowy czy odnawialny. Wielu Polaków posiada co najmniej kilka różnych zobowiązań, na przykład kredyt hipoteczny, samochodowy i kilka kredytów gotówkowych.

W pewnym momencie taka ilość długów może okazać się przytłaczająca. Szczególnie, jeśli od momentu zaciągnięcia ostatniego kredytu nasza sytuacja finansowa się pogorszyła, na przykład z powodu utraty pracy czy pojawienia się jakichś dużych, niespodziewanych wydatków. W takiej sytuacji możemy zwrócić swoją uwagę w stronę kredytu oddłużeniowego, który przeznaczony jest właśnie do rozwiązywania tego typu problemów. Tylko jakie dokładnie długi można spłacić dzięki temu typowi kredytu? Na to pytanie postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć poniżej.

Na czym polegają kredyty oddłużeniowe?

W pierwszej kolejności warto wyjaśnić, na jakiej zasadzie działa kredyt oddłużeniowy. Jest to kredyt celowy, udzielany na spłatę posiadanych już zobowiązań. W ramach tego typu kredytu dłużnik nie otrzymuje gotówki do dowolnego rozdysponowania, a nowy wierzyciel w jego imieniu spłaca wybrane długi.

Z uwagi na fakt, że jest to kredyt skierowany konkretnie do osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, jego uzyskanie jest łatwiejsze niż na przykład uzyskanie kredytu konsolidacyjnego. Jednocześnie nie oznacza to, że taki kredyt uzyska absolutnie każdy, ponieważ, w zależności od zasad panujących w danej instytucji finansowej, wciąż potencjalny klient może zostać odrzucony ze względu na zbyt niską zdolność kredytową, negatywną historię kredytową czy z jeszcze innego powodu.

Kredyty oddłużeniowe mogą być atrakcyjne dla osób poważnie zadłużonych z dwóch względów. Po pierwsze, pozwalają one znacząco zmniejszyć ilość posiadanych zobowiązań, tym samym zmniejszając stres z nimi związany, a także zwiększając zdolność kredytową. Po drugie, umożliwiają ustalenie raty kredytu na poziomie niższym niż suma rat oddłużonych kredytów, dzięki czemu można odciążyć domowy budżet i uniknąć opóźnień w spłacie nowego zadłużenia.

Jakie długi może obejmować kredyt oddłużeniowy?

To, jakie konkretnie długi pozwoli spłacić kredyt oddłużeniowy, zależne jest od decyzji danej instytucji finansowej. Oddłużyć można z reguły przede wszystkim takie typy kredytów, jak kredyty gotówkowe, karty kredytowe czy kredyty odnawialne. W niektórych przypadkach możliwe jest także spłacenie kredytów samochodowych, konsolidacyjnych lub innych.

Można oddłużać wiele kredytów tego samego typu, ale też w ramach jednego kredytu oddłużeniowego spłacić kilka różnorodnych zobowiązań. Wszystko zależy od decyzji kredytobiorcy, a także banku, który ma udzielić kredytu. Jeśli nie mamy pewności w zakresie tego, które zobowiązania najbardziej opłaca się nam oddłużyć (i w przypadku których szansa na pozytywną decyzję kredytową będzie najwyższa), warto skontaktować się z wykwalifikowanym ekspertem kredytowym. Z jego wsparciem cały proces oddłużania powinien być znacznie szybszy, prostszy i korzystniejszy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here