Lipolaser – nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej

0
1228

Lipolaser to zimny laser diodowy klasy 3D przeznaczony do frakcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą lub nie chcą się poddać bardziej inwazyjnym zabiegom jak tradycyjna liposukcja.

Jak działa lipolaser?

Lipolaser  emituje fale światła o długości 650 nm. Fale te skupione na komórkach tłuszczowych prowadzą do reakcji chemicznej, polegającej na rozbiciu zgromadzonych w nich trójglicerydów na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe. Wolne kwasy tłuszczowe są następnie metabolizowane i wydalane z organizmu. Laser oddziałuje tylko i wyłącznie na komórki tłuszczowe, nie uszkadzając tkanek i nerwów w pobliżu. Co ważne laser nie niszczy błony komórek, redukuje natomiast ich zawartość i objętość.

Jakie są zalety lipolasera?

Zabieg lipolaserem jest metodą całkowicie nieinwazyjną i bezpieczną. Można go wykonywać na wszystkich częściach ciała: biodrach, brzuchu, udach, ramionach, kolanach etc. Trwa on około 20 minut. Proces można wspomagać za pomocą dodatkowej głowicy tzw. lasera biostymulującego, który wspomaga układ limfatyczny w metabolizowaniu produktów rozpadu trójglicerydów. Dla uzyskania najlepszych rezultatów warto przeprowadzić 6-8 zabiegów, po 1-2 zabiegi tygodniowo.

Serię zabiegów warto wspomagać zbilansowaną dietą, zawierającą odpowiednią ilość płynów oraz umiarkowaną aktywności fizyczną.

Zabieg jest skuteczny i zapewnia utratę centymetrów bez uszkadzania skóry, nerwów czy naczyń krwionośnych. Nie ma żadnych skutków ubocznych, nie pozostawia śladów na skórze oraz nie wymaga rekonwalescencji. Właściwie zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Jakie są przeciwwskazania do używania lipolasera?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża i karmienie piersią, opryszczka, infekcje skórne bakteryjne, wirusowe i grzybicze, leczenie sterydami, wirus HIV i AIDS, spożywanie ziół i leków śwatłouczulających, jaska, choroby skóry jak łuszczyca, rozrusznik serca. Warto poinformować kosmetyczkę o problemach zdrowotnych, aby można była z całkowitą pewnością zweryfikować czy można przeprowadzić zabieg czy nie.

Na co zwrócić uwagę kupując lipolaser?

Jeśli chcemy nabyć lipolaser urządzenie powinno pochodzić od sprawdzonego renomowanego producenta i posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty, co zagwarantuje bezpieczeństwo jego użytkowania.

Warto zwrócić uwagę na materiały z których jest ono wykonane. Powinny być one wysokiej jakości, aby nie zużywały się zbyt szybko, ale również łatwe do utrzymania w czystości.

Laser powinien być wyposażony w mniejsze i większe głowice. Tymi pierwszymi wykonuje się zabiegi na mniejszych partiach ciała, jak ręce i łydki, drugimi natomiast na brzuchu czy pośladkach.

Warto rozważyć, szczególnie w salonach o małym metrażu, zakup lipolasera jako elementu kombajnu kosmetycznego. Powoli to zaoszczędzić miejsce oraz pieniądze. Kombajny z reguły są bowiem tańsze niż zakup pojedynczych urządzeń.

Kupując lipolaser warto zwrócić również uwagę na długość i warunki gwarancji oraz to jakie są zasady serwisowania. Ważne jest bowiem, żeby uszkodzony sprzęt został jak najszybciej naprawiony.

Ile kosztuje lipolaser?

Ceny lipolaserów są bardzo zróżnicowane. Kupując go jako oddzielne urządzenie trzeba się liczyć z kosztem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli jest elementem kombajnu to cena może wynieść nawet do kilkudziesięciu tysięcy, ale należy pamiętać, że jest to inwestycja w więcej niż jedno urządzenie.

Lipolaser to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Warto rozważyć zakup sprzętu do jego wykonania do swojego salonu.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here