Pióra Parker – dlaczego warto nadal nimi pisać?

0
1488

W dzisiejszym artykule chcieliśmy zwrócić uwagę na nieco zaniechana już sztukę pisania piórem. Zupełnie nie rozumiemy, dlaczego tak się dzieje, ponieważ pisanie za pomocą takiego przyrządu to prawdziwa przyjemność. Panuje przeświadczenie, że dzisiaj pióra Parker są już raczej symbolem elegancji i kunsztu, który wykorzystują eleganccy biznesmeni do podpisywania ważnych dokumentów. Nic bardziej mylnego – to jak najbardziej powszechny przyrząd piśmienniczy, który warto mieć wśród swoich akcesoriów biurowych lub w piórniku do szkoły.

Zalety pisania piórem

Niepodważalną zaletą pisania piórem Parker, czy każdym inne jest fakt, że dzięki charakterystycznej specyfice nadgarstek jest zmuszony do tego, aby dokładniej zarysowywać kształty, co jednoznacznie przekłada się na to, że charakter pisma jest ładniejszy. Z łatwością można odróżnić wyrazy napisane piórem od tych powstałych z użyciem długopisu. To właśnie dlatego małym dzieciom, które dopiero rozpoczynają naukę pisania, zaleca się pióra kulkowe, dzięki którym mają okazje tworzyć bardziej wyraziste litery, z których powstają wyrazy.

Dla dzieci i dorosłych

Nikt nie powiedział jednak, że pióra Parker przeznaczone są tylko i wyłącznie dla najmłodszych. Obecnie bardzo spora grupa dorosłych wykorzystuje pióra do pisania. Na rynku istnieją już różne wariacje tego najstarszego na świecie przyrządu piśmienniczego, jednak tradycyjne pióro Parker ze stalówką pozostanie jednak zawsze niepowtarzalnym klasykiem, który będzie miał rzeszę oddanych fanów.

W tym przypadku renoma wynika z jakości!

W ofercie marki znajdziemy różne modele. Jest to bardzo renomowana marka, dlatego nikogo nie powinno dziwić to, że niektóre z piór Parker osiągają dosyć wysokie – jak na przyrząd do pisania – ceny. Trzeba pamiętać, że za renomą idzie niepowtarzalna jakość, a pióro Parker jest piórem wiecznym nie tylko z nazwy. Najlepsze materiały, pozłacane stalówki, perfekcyjne systemy pompowania atramentu – wszystko to sprawia, że pióro podczas normalnego użytkowania jest praktycznie nie do zniszczenia. Wystarczy jedynie odpowiednio o nie dbać! Oczywiście znajda się również pióra Parker w niższych cenach, dlatego jeżeli tylko ktoś ma chęć pisania za pomocą takiego przyrządu, jesteśmy przekonani, że uda się wybrać odpowiedni wariant, który po pierwsze wypełni wszystkie założenie, które tutaj opisaliśmy, a po drugie będzie doskonałym towarzyszem, nawet w przypadku konieczności napisania dłuższego tekstu.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here