Przydatne porady związane z rozliczaniem PIT

Od wielu lat deklaracja PIT-37 cieszy się największym zainteresowaniem wśród podatników rozliczających PIT. Wciąż jednak niektóre osoby obawiają się popełnienia błędu podczas rozliczania, przez co korzystają z usług księgowych.

  1. Kto może wybrać PIT-37?
  2. W jaki sposób wysłać rozliczony PIT za 2019?
  3. Program pozwalający szybko rozliczyć formularz

To zaś wiąże się z dodatkowymi kosztami i tak naprawdę nie jest potrzebne. Obecnie PIT 37 możesz łatwo wypełnić we własnym domu lub miejscu pracy, gdyż program do PIT pozwoli ci to załatwić w mniej niż kilkanaście minut.

Kto może wybrać PIT-37?

Ponad 80% podatników w Polsce wybiera PIT-37, gdyż można go wykorzystać do rozliczenia PIT-11, PIT-30A/11A, PIT-8C oraz PIT-R. Jest to więc odpowiedni wybór dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, rencistów oraz osoby pobierające stypendium. Wybierając PIT 37 Online, łatwo sprawdzisz, czy jest to dla ciebie odpowiednia opcja. Wystarczy, że podasz kilka podstawowych informacji, a program podpowie poprawny formularz. Dzięki temu PIT-37 w 2020 roku można rozliczyć nawet w kilka minut. Niezaprzeczalną przewagą, jaką daje program w porównaniu z ręcznym obliczaniem podatków, jest to, że dostępny w nim formularz PIT-37 będzie na bieżąco sprawdzał błędy.

W jaki sposób wysłać rozliczony PIT za 2019?

Jeżeli wykorzystasz program do rozliczenia PIT 37, przygotowany dokument będziesz mógł przesłać do Urzędu Skarbowego na dwa sposoby. Najlepszym jest oczywiście PIT 37 online, gdyż dzięki temu wystarczy, że wykonasz kilka kliknięć myszką, a dokument zostanie automatycznie przesłany. Na twojego maila przyjdzie specjalne potwierdzenie, które powinieneś zachować na wypadek kontroli. Jeżeli jednak nie chcesz skorzystać z udogodnienia, jakim jest PIT 37 przez internet, zawsze masz możliwość rozliczenia formularza w programie, a następnie wydrukowania dokumentów. Powinieneś wówczas pamiętać o tym, aby jak najszybciej wysłać je na poczcie i zachować papierowe potwierdzenie nadania przesyłki.

Program pozwalający szybko rozliczyć formularz

Wspomniany program zawierający druk PIT-37 i wiele innych wzorów możesz wykorzystywać bez żadnych opłat. Link do programu znajdziesz na stronie PIT-37, gdzie odpowiedziano również na najczęstsze pytania związane z korzystaniem z programu oraz tego, jak zrobić rozliczenie PIT-37. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy związanej z przygotowaniem PIT 37 za 2019 rok lub chcesz się upewnić, że ryczałt ewidencjonowany jest prawidłowo prowadzony, sprawdź poradniki zebrane na stronie firmy, która przygotowała program do rozliczania PIT.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here