Cegła zawsze na czasie

W dzisiejszych czasach, gdzie na rynku mieszkaniowym prym wiodą mieszkania typu loft, coraz bardziej popularną formą wykończenia ścian staje się cegła.

Stara cegła we wnętrzach zdecydowanie jest najbardziej ceniona, jednak nie każdy może sobie na nią pozwolić. Proces usuwania warstw tynku w celu odkrycia pierwotnej cegły jest procesem niełatwym i dość pracochłonnym, przy czym brak odpowiedniego przygotowania może skutkować uszkodzeniem wierzchniej warstwy cegły, co później niestety widać w efekcie końcowym. Na szczęście na rynku wykończeniowo-remontowym jest coraz więcej firm, które zajmują się tym profesjonalnie. Nie mniej jednak trzeba się liczyć z kosztami.

Obecnie obserwuje się coraz więcej miejsc nawet użytku publicznego, gdzie stara cegła we wnętrzach buduje klimat i dodaje niezwykłości miejscu, tutaj gorąco polecam odwiedzenie Filgarmonii Lubelskiej, gdzie wnętrze zostało odrestaurowane i w głównej sali koncertowej króluje designerska cegła. Innym miejscem, gdzie wykorzystano obecność starej cegły jest hotel o nazwie Zamek w Janowie Podlaskim. Tam zostały odkryte jedynie fragmenty starej cegły, które wkomponowano w wystrój ekskluzywnego hotelu. Efekt jaki otrzymano jest godny podziwu i miejsce to ma swój niepowtarzalny charakter.

Nie każdy jednak może sobie pozwolić na zakup mieszkania w starej kamienicy czy zamku, gdzie można odkryć starą cegłę. Dla tych własnie osób, którzy chcieliby zmienić wystrój mieszkania według obecnych trendów i nadać mu wyjątkowy charakter została stworzona imitacja cegły. Jest to najprostszy i najłatwiejszy sposób wprowadzenia stylu loftowego do zwykłego mieszkania. W naszej ofercie mamy szeroki wybór kolorystyczny imitacji ceglanych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo by stworzyć indywidualną ceglaną kompozycję na naszej ścianie, możemy wykorzystać białą imitację cegły i pomalować ją na dowolnie wybrany kolor.

Jeśli jesteś zdecydowany na zmiany w swoim mieszkaniu, chcesz zaskoczyć znajomych swoimi zdolnościami architekta wnętrz na pewno pomoże Ci w tym cegła dekoracyjna ze sklepu retro-cegly.pl Serdecznie zapraszamy ba naszą stronę, aby zapoznać się z ofertą cegły dekoracyjnej. A może po prostu potrzebujesz inspiracji, albo wsparcia w realizacji swojego projektu z zastosowaniem cegły? W tym także chętnie pomożemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here