Wakacje w Gruzji - zaplanuj swój urlop już dziś

Planowanie urlopu to nieraz nie lada wyzwanie. Często nie ma na to odpowiedniego momentu. Jeśli lubimy swoją pracę pogrążamy się w kolejnych obowiązkach, a na odpoczynek nie starcza już czasu. Jeśli jest się szefem dla samego siebie, czasem najtrudniej zaplanować urlop. Jednak to konieczne, by z nową werwą i siłą ruszyć do planowania kolejnych inwestycji. Wiele osób szuka egzotycznych miejsc na wakacje, jednak w udaną egzotyczną podróż wcale nie trzeba udać się na drugi koniec świata. Dobrym pomysłem mogą być wakacje w Gruzji.

Wakacje w Gruzji – co warto zobaczyć?

Swoją podróż po Gruzji rozpoczynamy w Tbilisi, gdzie możemy podziwiać średniowieczną zabudowę z XIII wieku, m.in. Świątynię Metechi. Znajdziemy tu jednak znacznie starsze zabudowy, takie jak mury obronne Narikala, które pochodzą z IV wieku. W dalszą podróż udajemy się do Mcchety, stolicy królestwa gruzińskiego do V w n.e. W Stepancmindy można podziwiać skały Kaukazu, a także wjechać na ponad 2000 m n.p.m, by zobaczyć kościół Gergeti z XIV wieku. Jeśli będzie się miało szczęście do pogody, to można z tego miejsca zobaczyć najwyższą górę Kaukazu – Kazbek. Następnie można udać się zobaczyć twierdzę Annuri.

Wakacje w Gruzji – jakie miejsca warto zwiedzić?

Będąc w Gruzji warto również odwiedzić Gori. Tu znajduje się Muzeum Stalina, gdyż to właśnie w tym mieście urodził się bezwzględny przywódca Związku Radzieckiego. Dalej można udać się do miasta Kutaisi, gdzie znajduje się katedra Bagrati z XI wieku. Można zobaczyć tam również grób króla Dawida, a także wejście do Groty Prometeusza.W Borjomi można skorzystać z mineralnych źródeł, a w Achalciche – kompleks zamku Rabati.

Mnogość zabytkowych miejsc do zwiedzenia, a także możliwość skosztowania tradycyjnej gruzińskiej kuchni sprawia, że z pewnością warto odwiedzić to miejsce. Można tu wypocząć i zobaczyć naprawdę starą zabudowę. Na uwagę zasługują również piękne krajobrazy. Można tu poczuć nutę orientu, zrelaksować się i wyciszyć, a dzięki temu z nową energią wrócić do pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here